Mon, 10 Aug | SPUL Uniwersytet Ludowy

Dobre Warsztaty Muzyczne

To ogólnopolskie warsztaty skierowane do dorosłych wokalistów, chcących kompleksowo przygotować się do wejścia w branżę muzyczną. Podczas 6 dniowych warsztatów odbędą się zajęcia z emisji głosu, interpretacji, managementu, produkcji, prawa autorskiego.. a całość zwieńczy koncert uczestników!!
Rejestracja jest zamknięta
Dobre Warsztaty Muzyczne

Czas i lokalizacja

10 Aug 2020, 09:30 – 16 Aug 2020, 12:00
SPUL Uniwersytet Ludowy, ul. Uniwersytecka 6, 77-405 Radawnica, Polska

O wydarzeniu

  🎶 DOBRE WARSZTATY MUZYCZNE 🎶 

- to ogólnopolskie warsztaty skierowane do dorosłych wokalistów, chcących kompleksowo przygotować się do wejścia w branżę muzyczną. Podczas 6 dniowych warsztatów popracujemy nad swoim wnętrzem (interpretacja, emisja głosu), zewnętrzem (wizerunek, social media) oraz dowiemy się jak taki kompletny pakiet komunikować światu (produkcja muzyczna, management, prawo autorskie). Całość prawie tygodniowej pracy zwieńczy koncert uczestników, przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego. Koncert, w zależności od obostrzeń związanych z epidemią odbędzie się na żywo, online lub i tak, i tak ;).   

Dlaczego DOBRE warsztaty muzyczne? 

Zapraszamy do ich kadry ludzi, którzy rzeczywiście znają się na swojej branży, którzy przebyli morza, góry i lasy aby dziś dzielić się swoim doświadczeniem. Dobre - bo chcemy uczyć dobrych rzeczy. Prawdziwych, zdrowych, autentycznych. Zero ściemy i teorii wyssanych z palca. Dodatkowo, chcąc odpowiedzieć wymaganiom dynamicznie rozwijającej się branży muzycznej, proponujemy komplet warsztatów, które pomogą przygotować się wokaliście nie tylko na wyjście na scenę, ale też na to jak negocjować umowy, jak egzekwować swoje prawa i należności związane z własną twórczością, jak przygotować dobrej jakości materiał audio/wideo oraz to jak najlepiej komunikować się z członkami zespołu.  

Na każdy wieczór po zajęciach przewidziane są atrakcje! (Spotkania z inspiracją muzyczną, ognisko, jam session, filmy, i dużo więcej... :) )

Możesz przyjechać do nas na cały tydzień, albo tylko na wybrany dzień! 

Dobry tydzień!   

👻 10.08 – Interpretacja  

Ten wspaniały tydzień trzeba zacząć z najwyższego "C" ;) O najlepszej jakości dobro zadba tego dnia

✨ Grażyna Łobaszewska ✨ -

jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów. Obecna na scenie od ponad 40 lat!! Znana z przebojów "Brzydcy" lub "Czas nas uczy pogody". Wspaniała wokalistka ale i pedagog, była wykładowcą m.in. w Wyższej Szkole Teatralnej Krakowie, Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, prowadziła warsztaty wokalne przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. Praca dydaktyczna zajmuje istotne miejsce w życiu wokalistki, której pogoda ducha i wielkie poczucie humoru uwielbiają studenci i warsztatowcze.

🎤 11.08 – Emisja głosu  

Dostawą dobra na ten dzień zajmie się ✨Kasia K8 Rościńska ✨-   wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, głos sesyjny, pedagog, coach wokalny, konsultant programu The Voice of Poland. Od kilku lat Kasia występuje także w roli nauczyciela śpiewu, prowadząc warsztaty wokalne oraz zajęcia indywidualne. Z jej rad i wskazówek korzystają aktorzy teatrów muzycznych w Poznaniu i Warszawie, zawodowi wokaliści (Natalia Kukulska, Natalia Nykiel, Anna Karwan), nauczyciele śpiewu.  

👑 12.08 – Wizerunek  

Dobro wcielone, ✨ Beata Andrzejewska ✨ - kobieta kilku zawodów, "człowiek-orkiestra". Przez lata pracowała jako osobista stylistka na planach zdjęciowych i sesjach fotograficznych, potem sama nimi kierowała. Ma bogate doświadczenie w obszarze mody, jak również branży foto-video. Wie, jakie triki makijażowe i stylizacyjne trzeba wykonać, by dobrze wyglądać na scenie, jak i przed kamerą. Autentyczności dodaje jej fakt, że jest zawodową wokalistką, czynnie występującą na scenie. Dba o wizerunki zespołów oraz pojedynczych artystów. Prywatnie miłośniczka zwierząt, gotowania i jogi.     

Podczas tego dnia będzie trochę teorii i trochę praktyki odnośnie tego jak dobrze wyglądać w kamerze / aparacie. Jak dobrze, samodzielnie wykonać efektywne zdjęcie czy film. Przy tym Beata to prawdziwa kobieta - petarda - gwarantujemy, że dzień z nią będzie należał do ultra kreatywnych.   

🚦  13.08 – Management / Prawo autorskie   

✌ Podwójne dobro na ten dzień ;) ✌  

 

Za zajęcia z managementu będzie odpowiedzialny wspaniale zorganizowany i pracowity człowiek! 

✨ Michał Czekała ✨ – od dziecka związany z muzyką. W rodzinnym domu grali rodzicie i wszyscy trzej bracia, w głośnikach na zmianę słychać było The Beatles, Beethovena, Queen, Kaczmarskiego i Mozarta. Takie ukształtowanie gustu muzycznego przełożyło się na ukończenie klasycznych i jazzowych uczelni. Jako basista, kontrabasista czy kierownik muzyczny koncertował z orkiestrami, artystami i zespołami w Polsce i zagranicą. 

Organizacją koncertów zajmuje się czasów licealnych, a managerem pierwszego zespołu został jeszcze na studiach muzycznych. W 2012 roku jego wysiłki zauważyła wytwórnia Sony Music Poland, gdzie jako road manager rozpoczął współpracę z Moniką Borzym i Dawidem Podsiadło. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie pod okiem najlepszych managerów w Polsce, współpracując z Haliną Młynkovą, Kasią Cerekwicką, Grzegorzem Hyżym czy Afromental. Od ponad dwóch lat działa pod własnym brand’em MKL MANAGEMENT. Jako firma, produkuje koncerty TV, dba o wizerunek artystów oraz zapewnia obsługę PR&Marketing firmom spoza branży.  

O Waszą spokojną głowę w kwestiach  prawa autorskiego zadba ✨Joanna Cyngott ✨- prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, zwłaszcza w obszarach przemysłu muzycznego, filmowego i reklamowego, z kilkunastoletnim doświadczeniem w praktycznym stosowaniu przepisów prawa autorskiego w działalności twórczej,  zdobytym m.in. podczas pracy dla wytwórni fonograficznych.  

W ramach warsztatów poruszymy m.in. kwestie takie jak:  -  podstawy prawa autorskiego dla nie-prawników (czyli z czego składa się piosenka, której właśnie słuchasz i co możesz z tym zrobić);  - zasady działania organizacji zbiorowego zarządzania prawami , takich jak ZAiKS i STOART (czyli gdzie czekają pieniądze i wsparcie, których raczej się nie spodziewasz);  - ochrona, jakiej podlegają twórcy (czyli jak walczyć o swoje i nie pakować się w kłopoty);  - prawne aspekty nagrywania piosenek nowych oraz coverów (czyli czy i kogo pytać o zgodę oraz dlaczego piosenki ludowe są niebezpieczne);  - główne kwestie prawne, na które należy zwracać uwagę w umowach fonograficznych (czyli dlaczego warto uważnie czytać dział "definicje" i nie bać się zadawać pytań).  

🎧 14.08 – Produkcja (obróbka dźwięku) / komunikacja   

Dzień dobroci z ✨ Łukaszem Olejarczykiem! ✨ Zajęcia w studio pozwolą Wam zaprzyjaźnić się z technologią, która dobrze wykorzystana, może pomóc Wam uwydatnić Wasze walory głosowe :)   

Łukasz to realizator dźwięku, muzyk, producent oraz magister sztuki. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Obecnie doktorant wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.  

Przygodę z muzyką rozpoczął już w latach młodzieńczych komponując i aranżując muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. Od 10 lat mocno związany ze studiem nagraniowym RecPublica w Lubrzy,gdzie odpowiada za realizacje oraz produkcję muzyczną. Człowiek bardzo wyczulony na dźwięki, pasjonat muzyki, w wolnych chwilach snowboardzista.   

Współpracował między innymi z Anitą Lipnicką, Kazikiem Staszewskim, Tomaszem Organkiem, Katarzyną Groniec, Keyon'em Harold'em, Melą Koteluk, Piotrem Wojtasikiem, Edytą Bartosiewicz, Adamem Bałdychem oraz innymi.  

Projekty z jego udziałem były wielokrotnie nagradzane lub nominowane do prestiżowych nagród muzycznych, (Fryderyk, Echo Jazz Prize) oraz osiągały status platyny i złota.  

🎡🎭 15.08 – próby do koncertu i koncert (forma zależna od obostrzeń)  

W przeddzień finału warsztatów będziecie mieć okazję spędzić czas z profesjonalnymi muzykami (TBA), porozmawiać z nimi o tym jak komunikować się w zespole, aby ten funkcjonował jak dobrze zgrany team, zarówno przy pracy nad materiałem, jak i podczas emocjonującego koncertu! Następnie, w sobotni wieczór będziecie mieli możliwość wystąpienia w koncercie finałowym z żywym składem instrumentalnym.   

👋😥 16.08 - wyjazd  

💟 Pakiety 💟  

Pełne dobro - pakiet ten obejmuje 6 dni warsztatowych z pełnym uczestnictwem, wyżywieniem,noclegiem i atrakcjami. Również transport ze Złotowa do Radawnicy (jeśli potrzebny). Uczestnik występuje w koncercie finałowym i otrzymuje certyfikat uczestnictwa w warsztatach.  

Koszt pakietu "Pełne dobro" wynosi: 1650zł  (zaliczka: 500zł, płatna do dnia 30.06, reszta do dnia 31.07)  

Dobry dzień – Uczestnik może zapisać się na jeden konkretny dzień warsztatowy (lub dwa, lub trzy, lub mniej niż 6 ;)), zapewniając sobie nocleg na własną rękę. W przypadku gdy na kilka dni przed warsztatami ktoś z pakietem pełne dobro odwoła swoje uczestnictwo, możemy udostępnić nocleg za dodatkową opłatą. W pakiecie zapewniamy obiad i transport ze Złotowa do Radawnicy (jeśli potrzebny).    

Koszt każdego "Dobrego dnia" wynosi: 400zł  (zaliczka: 150zł, płatna do dnia 30.06, reszta do dnia 31.07) 

🏰 Lokalizacja 🏰  

Dobre Warsztaty Muzyczne odbywają się w malowniczym pałacyku Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy. Mamy do dyspozycji kilka przestrzennych sal oraz internat. Możemy więc z dala od miejskiego zgiełku skupić się na warsztatowej pracy i nie martwić się logistyką, ponieważ sale i pokoje sypialne ulokowane są w jednym budynku. Mamy do dyspozycji dziewięć 3-osobowych pokoi, stołówkę oraz wspólne łazienki, osobno damską i męską. Internat wyposażony jest w świetlice i wydzielone miejsce kuchenne.    

Zapewniamy transport ze Złotowa do Radawnicy.   

🛌 Nocleg i wyżywienie 🛌  

W pakiecie „Pełne dobro” – nocleg i wyżywienie zapewnione są od pierwszego dnia warsztatowego, do śniadania w dniu wyjazdu. Przewidujemy możliwość zakwaterowania uczestników w cenie 40zł za osobę w dniu 9.08. Uczestnicy lokowani są w pokojach 3 osobowych.    

W pakiecie „Dobry dzień” – zapewniony jest obiad oraz transport ze Złotowa do Radawnicy.   

 

Aby zarezerwować miejsce na warsztatach należy dokończyć proces rejestracji na stronie oraz uiścić opłatę za warsztaty na podane poniżej konto: 

 

Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie 

43 8941 0006 0000 1919 2000 0010 

 

W tytule przelewu prosimy wpisać Dobre Warsztaty Muzyczne Imię i Nazwisko

Zaliczka podlega zwrotowi tylko w przypadku odwołania wydarzenia przez organizatora.

 

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: 

warsztaty@ul-radawnica.pl oraz pod numerem telefonu: 693800231

Bilety
Price
Quantity
Total
 • Sold Out
  Pełne Dobro!
  PLN 1,650
  PLN 1,650
  0
  PLN 0
This event is sold out

Udostępnij to wydarzenie