Mon, 06 May | Uniwersytet Ludowy

Linoryt

Zapraszamy na warsztaty z LINORYTU bo warto. Pani prowadząca Agata Urbańska - Krasowska przybliży Państwu tą technikę graficzną należącą do technik druku wypukłego.
Rejestracja jest zamknięta
Linoryt

Czas i lokalizacja

06 May 2019, 17:00
Uniwersytet Ludowy, aleja Piasta 11, 77-400 Złotów, Polska

O wydarzeniu

Zapisy: 8 kwietnia - 23 kwietnia 2019 na www.ul-radawnica.pl

Gdzie: Uniwersytet Ludowy, Złotów, aleja Piasta 11, 77-400

Liczba miejsc: 10

Początek warsztatu: 6 maja 2019

Zajęcia z Linorytu odbędą się w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich będzie już w maju, a druga po wakacjach. Czas trwania warsztatu to 8 godzin co powinno wystarczyć aby zaczerpnąć podstawowych informacji na temat tej techniki druku i przygotować kilka prac.

Linoryt to tradycyjna technika graficzna należąca do tzw. druku wypukłego. To oznacza, że odbitki uzyskujemy dzięki matrycy, której elementy wypukłe pokrywane są farbą drukarską i na prasie poprzez mocny docisk odbijane na papier. Ta szlachetna, znana od ponad stu lat i z zamiłowaniem używana przez artystów i nie tylko technika pozwala z niebywałą ekspresją oswajać zarówno złożone wizje świata jak i abstrakcyjne kompozycje.

Podczas warsztatów za pomocą dłuta (to niezbędne narzędzie w tej technice) stworzymy pracę inspirowaną architekturą i zabudową miasta Złotów. Poznamy cały proces , począwszy od projektu przez wykonanie matrycy i ostateczny finał - odbijanie na prasie gotowych prac.

Zajęcia poprowadzi pani Agata Urbańska, która edukację zaczęła od liceum plastycznego w Bydgoszczy w 1995 r. Swoim dyplomem szkolnym zajęła drugie miejsce na ogólnopolskim przeglądzie dyplomów liceów sztuk plastycznych w BWA w Bydgoszczy. Następnie studiowała na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Sztuk Pięknych – kierunek grafika warsztatowa. W 2005 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom z litografii i aneks z malarstwa. W trakcie studiów została wyróżniona nagrodą prof. Ryszarda Krzywki w dyscyplinie grafika. Jej dyplom wziął udział w wystawie najlepszych dyplomów artystycznych w Krakowie. Po obronie została zaproszona do udziału w V Międzynarodowym Triennale Grafiki „Kolor w Grafice” w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Stamtąd wysłano jej prace na wystawę polskiej grafiki w Salonikach w Grecji. Agata Urbańska-Krasowska w trakcie studiów rozpoczęła drugi kierunek – grafika projektowa (dyplom obroniła w 2007 r.). W 2011 r. ukończyła studia podyplomowe – kierunek: przygotowanie pedagogiczne. Podjęta praca w agencji reklamowej jako grafik komputerowy jej nie satysfakcjonowała. Później odbyła kurs ceramiki artystycznej I i II stopnia w pracowni Pani Ady Wituckiej w Bydgoszczy. Pracowała w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, gdzie prowadziła zajęcia z rysunku i malarstwa. Przez jakiś czas prowadziła też pracownię ceramiki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Więcborku. Obecnie mieszka i tworzy na wsi kreując swoją markę "Kurza Chata".

Jeśli ktoś nie widział linorytu wcześniej to zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej edycji projektu.

Zapraszamy serdecznie.

Bilety
Price
Quantity
Total
  • Linoryt 06.05.2019
    PLN 0
    PLN 0
    0
    PLN 0
TotalPLN 0

Udostępnij to wydarzenie